Marzec w naszym przedszkolu - 2022

Oceanarium

Bal wiosenny

Teatrzyk „Przygody PchÅ‚y Szachrajki”

Dzień wody

Dzień gofra

Jest i on, upragniony, wyczekany, marzec, czarodziej, który przegania zimÄ™, a wita wiosnÄ™. Ten rozdziaÅ‚ jest dÅ‚ugi, wyczekany, wprowadza nastrój radosny, ciepÅ‚y, chociaż wiadomo, że w marcu jak w garncu. MiesiÄ…c zaczÄ™liÅ›my piÄ™knym Å›wiÄ™tem, Dniem Kobiet, który nam wszystkim kojarzy siÄ™ z kwiatami, uÅ›miechniÄ™tÄ… mamÄ…, córkÄ…, koleżankÄ…. Nasi mali panowie z niewielkÄ… pomocÄ… swoich rodziców i paÅ„, pokazali jak zachować siÄ™ trzeba. Jak dbać, podziwiać, doceniać i traktować kobiety, te maÅ‚e i duże. Å»yczenia w tym dniu byÅ‚y wyjÄ…tkowe, bo wypowiedziane taÅ„cem i piosenkÄ…, a to naszym maÅ‚ym przedszkolakom wyszÅ‚o znakomicie. Choć widownia byÅ‚a wymagajÄ…ca, oni stanÄ™li na wysokoÅ›ci zadania i z dumÄ… przekazali co im w duszy gra. Tuż po tym przyszedÅ‚ czas na poznanie mieszkaÅ„ców mórz i oceanów. Dzieci wybraÅ‚y siÄ™ w magicznÄ… podróż, zwiedzajÄ…c najdalsze rafy koralowe, i to bez wychodzenia z sali. OdwiedziÅ‚o nas mobilne oceanarium, które przybliżyÅ‚o Å›wiat roÅ›lin i organizmów, tak daleki, a w tym miesiÄ…cu byÅ‚ na wyciÄ…gniÄ™cie rÄ™ki. NastÄ™pnie przyszedÅ‚ czas na bal wiosenny, który jak tradycja nakazuje odbyÅ‚ siÄ™ 21 marca, i otwarÅ‚ szeroko drzwi naszego przedszkola na powitanie Pani Wiosny. ByÅ‚o kolorowo, piÄ™knie i uroczyÅ›cie. Nie zabrakÅ‚o listu od tajemniczej Pani, oraz zadaÅ„ do wykonania przez poszczególne grupy. WykonaliÅ›my je wzorowo, choć wymagaÅ‚o to nie lada wysiÅ‚ku. WisienkÄ… na torcie okazaÅ‚ siÄ™ teatrzyk o przygodach PchÅ‚y Szachrajki. Tu dobro Å›cieraÅ‚o siÄ™ ze zÅ‚em i tak jak to bywa w naszym życiu, tak i tu dobro wygraÅ‚o. Kolejny raz nasze dzieci miaÅ‚y szansÄ™ przekonać siÄ™, że kÅ‚amstwo nie popÅ‚aca. Z tak uczciwym podejÅ›ciem do Å¼ycia, podeszliÅ›my do tematu oszczÄ™dzania wody. ObchodzÄ…c Å›wiÄ™to wody nie mogliÅ›my zapomnieć o tym, że sÄ… miejsca, gdzie brakuje jej na co dzieÅ„. Dlatego warto o tym pamiÄ™tać, przy kolejnym marnowaniu jej bez sensu, przecież na caÅ‚ym Å›wiecie wody pitnej jest tylko 3 procent! A my potrzebujemy jej znacznie wiÄ™cej. Marzec pÅ‚ataÅ‚ nam figle pogodowe, jednego dnia biegaliÅ›my po podwórku Å‚apiÄ…c ciepÅ‚e promienie sÅ‚oÅ„ca, drugiego siwy, bÅ‚yszczÄ…cy mróz pokrywaÅ‚ zielona już trawÄ™. W tak zachwianym kalendarzu pogody, znalazÅ‚ siÄ™ czas na DzieÅ„ Gofra, który uraczyÅ‚ nasze podniebienia i brzuszki. Gofrownice chodziÅ‚y peÅ‚nÄ… parÄ…, Å›mietana chÅ‚odziÅ‚a siÄ™ w lodówce, truskawki i inne owoce czekaÅ‚y na swojÄ… kolej, by wylÄ…dować na biaÅ‚ej pierzynce. Cóż to byÅ‚ za pyszny dzieÅ„, nawet Ci którzy za sÅ‚odyczami nie przepadajÄ…, dali siÄ™ namówić na pyszne drugie Å›niadanko. SÅ‚oÅ„ce opieraÅ‚o siÄ™ o szyby, wiaterek lekko koÅ‚ysaÅ‚ drzewa a my poczuliÅ›my siÄ™ jak nad morzem, wgryzajÄ…c siÄ™ w pysznego gofra, muÅ›niÄ™tego Å›mietanÄ… i przybranego porzÄ…dnÄ… porcjÄ… Å›wieżych owoców. I co cieknie Wam już Å›linka? Musicie koniecznie wybrać siÄ™ nad morze, tam smakujÄ… najlepiej.