Maj w naszym przedszkolu -2022

Zajęcia otwarte

DzieÅ„ Mamy i Taty

Warsztaty z KuleczkÄ…

To byÅ‚ maj! ChciaÅ‚oby siÄ™ krzyknąć na poczÄ…tku rozdziaÅ‚u. Pogoda przypominaÅ‚a zbliżajÄ…ce siÄ™ lato, sÅ‚oÅ„ce grzaÅ‚o tak, że buzie naszych dzieci nabraÅ‚y solidnej opalenizny, a piaskownica zamieniÅ‚a siÄ™ w jednÄ… wielkÄ… piekarniÄ™, z babkami w roli gÅ‚ównej. Już na poczÄ…tku miesiÄ…ca zaczÄ™liÅ›my intensywne spacery, które miaÅ‚y przybliżyć nam naszÄ… piÄ™knÄ… okolicÄ™. Wszystkie grupy w miarÄ™ swoich możliwoÅ›ci przemierzyÅ‚y KielczÄ™ wzdÅ‚uż i wszerz. By wrócić do przedszkola i móc porzÄ…dnie uderzyć w bÄ™ben, tak konkretnie, żeby powstaÅ‚ pewien rytm. Przedszkolaki pod wodzÄ… Arcziego miaÅ‚y szansÄ™ poczuć siÄ™ jak w sÅ‚ynnym zespole, który daje najważniejszy koncert. Jak już zauważyliÅ›cie pewnie, nasze dzieci majÄ… wiele talentów, i tu, wyÅ‚oniÅ‚y siÄ™ co niektóre…Kto wie, czy za parÄ™ lat nie dostaniemy zaproszenia na koncert? Po lekcjach muzyki nadszedÅ‚ czas na przyrodÄ™. Ona nas otacza, daje nam siÅ‚Ä™, by móc dziaÅ‚ać. Uczy pokory w dążeniu do celu, bo tak jak maÅ‚a roÅ›linka, tak i dzieci potrzebujÄ… specjalnych umiejÄ™tnoÅ›ci, by wyrosnąć na porzÄ…dnego czÅ‚owieka. Z tego powodu wybraliÅ›my siÄ™ do miejscowego ogrodnictwa, a tam pod czujnym okiem Pana Janusza zgÅ‚Ä™biliÅ›my tajniki uprawy kwiatów. Tak jak na prawdziwego przyjaciela przyrody przystaÅ‚o, zasadziliÅ›my parÄ™ sadzonek w naszym przedszkolu. Teraz zdobiÄ… nasz parapet i wywoÅ‚ujÄ… uÅ›miech na twarzach dzieci. PrzyszedÅ‚ w  naszym Przedszkolu taki dzieÅ„, w którym wszyscy zakÅ‚adajÄ… plecaki i jadÄ… na wycieczkÄ™. Tym razem kierunkiem byÅ‚o Zoo. Skoro leÅ›ne zwierzÄ™ta już znamy, obcujemy z nimi na co dzieÅ„, trzeba siÄ™ zaprzyjaźnić z tymi egzotycznymi, żeby im nie byÅ‚o smutno. Jazda autobusem byÅ‚a wielkim przeżyciem dla każdego dziecka, nie sposób byÅ‚o nie widzieć tych iskierek w oczach, tych Å›miechów, rozmów i zniecierpliwionych nóżek… Nie obyÅ‚o siÄ™ bez sÅ‚ynnego: „Daleko jeszcze?”. Gdy dotarliÅ›my na miejsce, dzieci w parach maszerowaÅ‚y pod wybiegi zwierzÄ…t. Wszystkie wypatrywaÅ‚y króla dżungli, który smacznie spaÅ‚ w trawie…Mimo tego, na nasz widok zamerdaÅ‚ wesoÅ‚o ogonem, uniósÅ‚ gÅ‚owÄ™, ziewnÄ… i….. SpaÅ‚ dalej. SpotkaliÅ›my foki, które wesoÅ‚o wskakiwaÅ‚y do wody, kangury, które nosiÅ‚y swoje maleÅ„stwa oraz Å¼yrafy, które dumnie chwaliÅ‚y siÄ™ najdÅ‚uższÄ… szyjÄ… na Å›wiecie. ZwierzÄ™ta w zoo byÅ‚y ciekawe nas a my ich. Grzecznie i w spokoju minęła nam przerwa na pysznÄ… buÅ‚Ä™ z kotlecikiem, zdrowÄ… wodÄ™. Gdy przyszedÅ‚ czas na deser, lody okazaÅ‚y siÄ™ najlepszym pomysÅ‚em. I tak zmÄ™czeni, ale zadowoleni pomaszerowaliÅ›my do autobusy, w którym caÅ‚Ä… drogÄ™ dzieci dzieliÅ‚y siÄ™ swoimi wrażeniami z tej pouczajÄ…cej wizyty. Tuż po tym zaprosiliÅ›my naszych Rodziców do wspólnej zabawy podczas zajęć otwartych, których w ostatnim czasie tak nam brakowaÅ‚o. Przedszkolaki mogÅ‚y zaprezentować swoje dotychczasowe umiejÄ™tnoÅ›ci przed najbliższymi, a Panie pÄ™kaÅ‚y z dumy, że tyle udaÅ‚o siÄ™ ich nauczyć. Jak zawsze byÅ‚o wesoÅ‚o, Å›piewajÄ…co, kolorowo i miÅ‚o. To bardzo ważne, by rodzice mogli uczestniczyć w Å¼yciu swoich pociech, tak tworzÄ… siÄ™ radosne wspomnienia, które pozostajÄ… w nas na caÅ‚e życie. Momentem wartym zapamiÄ™tania byÅ‚y wystÄ™py dla Mamy i Taty do których dzieci dzielnie szykowaÅ‚y siÄ™ od poczÄ…tku maja. I tutaj, moje opowieÅ›ci, nawet te najdÅ‚uższe, najpiÄ™kniejsze, nie oddadzÄ… atmosfery wystÄ™pów. ByÅ‚o magicznie, piÄ™knie, wzruszajÄ…co i co najważniejsze, w powietrzu byÅ‚o czuć miÅ‚ość dzieci do rodziców. Na koÅ„cu, gdy emocje wzięły górÄ™, nie zabrakÅ‚o Å‚ez, które sÄ… naturalne, bo Å›wiadczÄ… o tym, że w czÅ‚owieku czÅ‚owiek jest. Pod koniec miesiÄ…ca przyszedÅ‚ czas na eksperymenty, zabawy, doÅ›wiadczenia. Wszystko to za sprawÄ… uÅ›miechniÄ™tej Pani Kasi, która zamieniÅ‚a nasze sale, w komnaty Elzy z Krainy lodu. Dzieci byÅ‚y zachwycone tym, co zobaczyÅ‚y, i tym w czym mogÅ‚y uczestniczyć. Wszystkie ich zmysÅ‚y braÅ‚y czynny udziaÅ‚ w warsztatach z lodem, a zdobyta wiedza pozostanie w nich bardzo dÅ‚ugo, jak nie na zawsze. I tak dobiegÅ‚am do koÅ„ca naszego majowego rozdziaÅ‚u. Jak każdy poprzedni, tak i ten, nieubÅ‚agalnie przybliża nas do koÅ„ca tej historii. OczywiÅ›cie moja książka jest jak bajka, a te zawsze dobrze siÄ™ koÅ„czÄ…. Pewnie nie możecie już doczekać siÄ™ tego szczęśliwego zakoÅ„czenia? Jeszcze chwileczkÄ™….