Maj w naszym przedszkolu - 2021

W maju nasze przedszkolaki starały się czerpać z wiosny jak najwięcej.
Dlatego też, korzystając ze słonecznego dnia, postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielczy. Na miejscu przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pracy strażaka. Zapoznane zostały również z tym, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz kim dla strażaków jest Św. Florian. Przy okazji przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Jednak to jeszcze nie był koniec naszej wycieczki :) Kolejnym jej punktem była zabawa na placu zabaw znajdującym się tuż obok budynku OSP. Lekko zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły na pyszny obiad do przedszkola.
Za sprawą pięknej pogody dzieci wybrały się również na łąkę, zabierając ze sobą lupy, dzięki którym obserwować mogły owady tam zamieszkujące. Maj był pełen atrakcji:) nie wspominając już o udziale dzieci w zajęciach konstrukcyjnych, rytmice czy robotyce nasze przedszkolaki odwiedził teatrzyk Skarbki Śląska z kolejnym pięknym przedstawieniem. Do naszego przedszkola zawitał także Pan Dawid Imiełowski autor książki dedykowanej milusińskim pt. „Bajeczki piórem sowy pisanej”. Celem spotkania autorskiego było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań najmłodszych i szerzenie wśród nich nawyku sięgania po książki oraz oczywiście zapoznanie z twórczością Pana Dawid Imiełowskiego mieszkańca naszej gminy.
Grupa Kotki wybrała się w maju na wycieczkę do Zaczarowanego Świata w Opolu. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych o charakterze eksperymentalno-doświadczalny w formie warsztatów, pokazów i obserwacji.
Koniec miesiąca był bardzo intensywny, ponieważ przedszkolaki skrupulatnie ćwiczyły wierszyki, piosenki i tańce. Ostatni tydzień w przedszkolu był wyjątkowy i uroczysty, a to za sprawą Dnia Mamy i Taty. Pomimo tego, że ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy gościć Rodziców w przedszkolu, dzieci w ogromnej tajemnicy i z zapałem występowały i szykowały upominki – tym razem w formie filmów i innych niespodzianek.