Maj w naszym przedszkolu - 2021

W maju nasze przedszkolaki staraÅ‚y siÄ™ czerpać z wiosny jak najwiÄ™cej.
Dlatego też, korzystajÄ…c ze sÅ‚onecznego dnia, postanowiliÅ›my wybrać siÄ™ na wycieczkÄ™ do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielczy. Na miejscu przedszkolaki dowiedziaÅ‚y siÄ™ wielu ciekawostek na temat pracy strażaka. Zapoznane zostaÅ‚y również z tym, w jakich okolicznoÅ›ciach można wzywać straż pożarnÄ… oraz kim dla strażaków jest Åšw. Florian. Przy okazji przypomnieliÅ›my sobie numery alarmowe oraz wykonaliÅ›my pamiÄ…tkowe zdjÄ™cia. Jednak to jeszcze nie byÅ‚ koniec naszej wycieczki :) Kolejnym jej punktem byÅ‚a zabawa na placu zabaw znajdujÄ…cym siÄ™ tuż obok budynku OSP. Lekko zmÄ™czone, ale szczęśliwe dzieci wróciÅ‚y na pyszny obiad do przedszkola.
Za sprawÄ… piÄ™knej pogody dzieci wybraÅ‚y siÄ™ również na Å‚Ä…kÄ™, zabierajÄ…c ze sobÄ… lupy, dziÄ™ki którym obserwować mogÅ‚y owady tam zamieszkujÄ…ce. Maj byÅ‚ peÅ‚en atrakcji:) nie wspominajÄ…c już o udziale dzieci w zajÄ™ciach konstrukcyjnych, rytmice czy robotyce nasze przedszkolaki odwiedziÅ‚ teatrzyk Skarbki ÅšlÄ…ska z kolejnym piÄ™knym przedstawieniem. Do naszego przedszkola zawitaÅ‚ także Pan Dawid ImieÅ‚owski autor książki dedykowanej milusiÅ„skim pt. „Bajeczki piórem sowy pisanej”. Celem spotkania autorskiego byÅ‚o ksztaÅ‚towanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowaÅ„ najmÅ‚odszych i szerzenie wÅ›ród nich nawyku siÄ™gania po książki oraz oczywiÅ›cie zapoznanie z twórczoÅ›ciÄ… Pana Dawid ImieÅ‚owskiego mieszkaÅ„ca naszej gminy.
Grupa Kotki wybraÅ‚a siÄ™ w maju na wycieczkÄ™ do Zaczarowanego Åšwiata w Opolu. Dzieci braÅ‚y udziaÅ‚ w zajÄ™ciach edukacyjnych o charakterze eksperymentalno-doÅ›wiadczalny w formie warsztatów, pokazów i obserwacji.
Koniec miesiÄ…ca byÅ‚ bardzo intensywny, ponieważ przedszkolaki skrupulatnie ćwiczyÅ‚y wierszyki, piosenki i taÅ„ce. Ostatni tydzieÅ„ w przedszkolu byÅ‚ wyjÄ…tkowy i uroczysty, a to za sprawÄ… Dnia Mamy i Taty. Pomimo tego, że ze wzglÄ™du na obecnÄ… sytuacjÄ™ nie mogliÅ›my goÅ›cić Rodziców w przedszkolu, dzieci w ogromnej tajemnicy i z zapaÅ‚em wystÄ™powaÅ‚y i szykowaÅ‚y upominki – tym razem w formie filmów i innych niespodzianek.