TÅ‚usty czwartek

PrzyszedÅ‚ ten najkrótszy w roku luty, który jest ostatnim umownym zimowym miesiÄ…cem. Po nim czekamy, wyglÄ…damy, Å‚akniemy sÅ‚oÅ„ca jak ryba wody. W naszym przedszkolu zaczÄ…Å‚ siÄ™ kolejny rozdziaÅ‚, tym razem miÅ‚osny. Za sprawÄ… Å›wiÄ™ta jakie przywÄ™drowaÅ‚o do nas zza Oceanu. Walentynki, w tym dniu wszyscy jesteÅ›my uÅ›miechniÄ™ci, radoÅ›ni a przede wszystkim mili. To nie tylko Å›wiÄ™to zakochanych, to również dzieÅ„ dobrych uczynków, ciepÅ‚ych sÅ‚ów, drobnych gestów, które sprawiajÄ…, że na sercu robi siÄ™ jakoÅ› tak cieplej. OczywiÅ›cie kolor, który dominowaÅ‚ u nas w salach to czerwieÅ„, która pomimo swojej ostroÅ›ci wprowadza zgodÄ™ i harmoniÄ™. To wÅ‚aÅ›nie wtedy Panie tÅ‚umaczÄ… dzieciom, że sympatia, to coÅ›, co powinno towarzyszyć nam każdego dnia. A 14 lutego obchodzimy tak naprawdÄ™ urodziny tego stanu, który pozwala nam w drugim czÅ‚owieku zauważyć to, co piÄ™kne, wyjÄ…tkowe, niepowtarzalne… Tak, Drodzy Rodzice, w każdym z waszych dzieci widzimy to codziennie, pomimo różnic, każdy z nich ma w sobie coÅ›, co czyni go niepowtarzalnym. ByÅ‚y piÄ™kne obrazki, serca, poczÄ™stunek, balony i ta miÅ‚osna atmosfera, która szanuje każdÄ… indywidualność. Krótki ten luty, niestety ani siÄ™ nie obejrzeliÅ›my, a przeleciaÅ‚ nam miÄ™dzy palcami… Krasnale ćwiczyÅ‚y znajomość kolorów, bo przecież tÄ™cza ma ich siedem a każdy z nich chciaÅ‚by je nazwać. Kotki tak zatraciÅ‚y siÄ™ w tematyce bajek i baÅ›ni, że postanowiÅ‚y zÅ‚owić zÅ‚otÄ… rybkÄ™, która speÅ‚ni ich trzy życzenia. Smerfy, jak na starszaków przystaÅ‚o najpierw poznali legendÄ™ o poznaÅ„skich kozioÅ‚kach, które Panie z tej grupy osobiÅ›cie odwiedziÅ‚y, by przekonać siÄ™ jak to tak naprawdÄ™ z nimi jest. By zaraz potem ubrać siÄ™ odÅ›wiÄ™tnie i stworzyć swój przedszkolny teatr, w którym obejrzaÅ‚y fascynujÄ…cy spektakl. I tak przywitaliÅ›my najsÅ‚odszy dzieÅ„ w roku, gdzie kalorie to sÅ‚owo zakazane, a pÄ…czek najczęściej wymawiane. TÅ‚usty czwartek! Jak tradycja nakazuje, każdy powinien zjeść chociaż jednego pÄ…czka, żeby mieć szczęście, powodzenie, różnie to z tym tÅ‚umaczeniem bywa… Każda wymówka jest dobra, gdy na stole pojawiajÄ… siÄ™ one, okrÄ…gÅ‚e, nadziane, oblane lukrem, pyszne, sÅ‚odkie, najlepiej domowe… Tutaj urwÄ™ swój wywód, ponieważ nie chcÄ™ narazić siÄ™ co niektórym, którzy czytajÄ…c to, wracajÄ… wspomnieniami do tego dnia, w którym można byÅ‚o pozwolić sobie na maÅ‚e co nieco. No dobra, umówmy siÄ™, na dużo wiÄ™cej niż maÅ‚e. Zamykam rozdziaÅ‚, w którym nie brakowaÅ‚o wrażeÅ„, pomimo krótkiego czasu. Jednak jak zwykÅ‚ mawiać pewien poeta: „Zawsze im czas szczęśliwszy, tym krótszy”. I tego Wam życzÄ™ każdego dnia.

Luty w naszym przedszkolu - 2022