Kwiecień w naszym przedszkolu - 2021

W końcu przyszła tak przez nas wszystkich oczekiwana Pani Wiosna, pora dla dzieci i dorosłych radosna. W kwietniu u nas było tak jak w powiedzeniu „kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata”- było trochę nauczania zdalnego i trochę stacjonarnego. Pomimo zdalnego nauczania miesiąc kwiecień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W ramach Światowego Dnia Ziemi uświadamiano dzieciom konieczność segregowania odpadów do odpowiednich pojemników oraz kształtowano odpowiednie nawyki proekologiczne. Dzieci ruszyły w drogę po doświadczenia związane ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Podczas różnych spacerów obserwowały co dzieje się w najbliższej okolicy i jak ludzie w swoich ogródkach robią wiosenne porządki. W ramach tych wyjść nasi wychowankowie poznali dobrze swoje miejsce zamieszkania. W zakresie rozwoju obcowania ze sztuką przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniach teatralnych.

Jednak czas spędzony przez dzieci na dworze i zabawy na przedszkolnym placu zabaw należą do ulubionych form spędzania czasu bez względu na porę dnia i roku. Każdy pobyt na terenie przedszkolnym i wyjście na spacer pobudza dziecięce zainteresowania badawcze, a my nauczyciele staramy się wzbudzić w dzieciach jak największe zainteresowanie i radość w odkrywaniu świata.