Czerwiec w naszym przedszkolu - 2022

Alpaki

Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

Zakończenie Roku Szkolnego

Czerwiec, to miesiÄ…c który pachnie truskawkami, na horyzoncie widać wakacje, a w gÅ‚owie snujemy plany. To czas pożegnaÅ„, podsumowaÅ„ i podziÄ™kowaÅ„. Starszaki żegnajÄ… siÄ™ na dobre z Przedszkolem, by wkroczyć w kolejny etap swojego życia. MÅ‚odsze dzieci machajÄ… zabawkom, misiom i Paniom, by po wakacjach wrócić w mury przedszkola. Ten rozdziaÅ‚ zaczynamy Å›wiÄ™tem naszych maÅ‚ych pociech, Dniem Dziecka. Jak mówiÄ… sÅ‚owa znanej piosenki: „GdzieÅ› w każdym z nas, jest dziecka Å›lad i maÅ‚e szczęścia, i ich smak”. Jak fajnie poczuć siÄ™ dzieckiem, radoÅ›nie, beztrosko, bez zbÄ™dnych problemów, myÅ›li…Tak w tym dniu czuliÅ›my siÄ™ wszyscy i mali, i duzi. ZorganizowaliÅ›my w naszej Sali pokaz mody letniej, gdzie wszyscy mogli przejść po wybiegu i zaprezentować jak nosić siÄ™ latem. ByÅ‚o mnóstwo zabawy, Å›miechu i muzyki. ÅšwiÄ™to uczciliÅ›my typowo dzieciÄ™cymi przysmakami , a byÅ‚y to truskawki w czekoladzie, cukierki, lody i wszystko w granicach rozsÄ…dku - oczywiÅ›cie. Tuż po tym dniu przyszedÅ‚ czas na piknik rodzinny, który w tym roku pomimo upaÅ‚ów udaÅ‚ siÄ™ znakomicie. Rodzice stanÄ™li na wysokoÅ›ci zadania i przygotowali wszystko wzorowo. ByÅ‚ bufet z kawÄ… i ciastem, maÅ‚e co nieco dla dzieci, kieÅ‚baska z grilla i mnóstwo pysznych przekÄ…sek. Dzieci miaÅ‚y możliwość poskakać na dmuchaÅ„cach, pomalować swoje twarze i potaÅ„czyć do muzyki. Rodzice mogli przybliżyć sobie informacje o naszym regionie, oglÄ…dajÄ…c prezentacjÄ™ o gminie Zawadzkie oraz biorÄ…c udziaÅ‚ w quizie sprawdzajÄ…cym wiedzÄ™. I tu powiem wszyscy spisali siÄ™ celujÄ…co, byÅ‚y maÅ‚e potkniÄ™cia, ale to ze stresu. W koÅ„cu nie codziennie bierze siÄ™ udziaÅ‚ w teleturnieju. W poniedziaÅ‚ek, wypoczÄ™ci i wyspani ruszyliÅ›my w drogÄ™ z pewnÄ… misjÄ…… Nasza gmina obchodzi w tym roku swoje 60- lecie, i jak na porzÄ…dnego mieszkaÅ„ca przystaÅ‚o, trzeba znać swoich wÅ‚odarzy. Z tej okazji spotkaliÅ›my siÄ™ z Panem Burmistrzem oraz SoÅ‚tysem Kielczy. MiaÅ‚o to miejsce w piÄ™knym obiekcie, jakim jest Zabytkowa Chata w Kielczy. Tam przedstawiliÅ›my naszÄ… foto relacjÄ™ z poznawania ciekawych miejsc oraz poddaliÅ›my próbie naszych goÅ›ci. Jak myÅ›licie? Czy przeszli jÄ… pozytywnie? Tak, wrÄ™cz Å›piewajÄ…co, nie byÅ‚o pomyÅ‚ek, co do znajomoÅ›ci naszej okolicy. Nasze dzieci wraz z rodzicami wzięły również udziaÅ‚ w konkursie plastycznym pt. „ Ciekawe miejsca w naszej Gminie”. Wszystkie prace zostaÅ‚y przekazane Panu Burmistrzowi oraz SoÅ‚tysowi w prezencie. Na koniec jak na rozÅ›piewane przedszkole przystoi, byÅ‚y taÅ„ce – poÅ‚amaÅ„ce, co rozbawiÅ‚o naszych goÅ›ci. Po tak intensywnym tygodniu, przyszedÅ‚ czas na relaks. A gdyby tak przytulić misia, który jest wielkim przyjacielem dzieci? Wtedy poczulibyÅ›my siÄ™ bÅ‚ogo, bezpiecznie…Ale co to, ten miÅ› siÄ™ rusza, on mówi, chodzi….tak, odwiedziÅ‚ nas MiÅ› TuliÅ›, który pokazaÅ‚ dzieciom czym jest prawdziwa przyjaźń i jak o niÄ… dbać, żeby byÅ‚a taka do koÅ„ca, na zawsze. Ta wizyta to byÅ‚a prawdziwa lekcja pokory dla naszych maÅ‚ych przedszkolaków, myÅ›lÄ™, że dobrze jÄ… zapamiÄ™tajÄ…. Tak jak te kolejne, w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielczy. Gdzie pod czujnym okiem panów strażków, mogliÅ›my zgÅ‚Ä™biać wiedzÄ™ z zakresu bezpieczeÅ„stwa, które jest bardzo ważne. Nie zabrakÅ‚o pokazów sprzÄ™tu, ubioru, pierwszej pomocy i oczywiÅ›cie sygnaÅ‚ów dźwiÄ™kowych i Å›wietlnych. Znów mÄ…drzejsi wróciliÅ›my w mury naszego kochanego przedszkola, by tam odetchnąć, namalować kolorowy obrazek, zjeść pyszne lody i cieszyć siÄ™ dzieciÅ„stwem. Kolejnym wielkim wydarzeniem w tym miesiÄ…cu byÅ‚a wizyta alpaków, które dzieci mogÅ‚y przytulać, karmić, gÅ‚askać, a wszystko po to, by rozwijać swojÄ… wrażliwość na otaczajÄ…ce je piÄ™kno. Starszaki koÅ„czÄ…ce przedszkole mogÅ‚y wybrać siÄ™ na zasÅ‚użonÄ… wycieczkÄ™ do Palmiarni, gdzie poznaÅ‚y nieznane dotÄ…d okazy roÅ›li, zwierzÄ…t oraz pewnego gada, który u niektórych wywoÅ‚ywaÅ‚ gÄ™siÄ… skórkÄ™. Czerwiec, jak już wspomniaÅ‚am, to ostatni rozdziaÅ‚, pora koÅ„czyć przygodÄ™. ZaczÄ™liÅ›my czas pożegnaÅ„, które czÄ™sto wywoÅ‚ujÄ… zadumÄ™, która później przeradza siÄ™ w nadziejÄ™, że ten maÅ‚y czÅ‚owiek jeszcze da o sobie znać, jeszcze o nim usÅ‚yszymy, i bÄ™dziemy dumni, że mieliÅ›my okazjÄ™ z nim pracować. Drogie Dzieci, Rodzice, bajka dobiegÅ‚a koÅ„ca, życie napisaÅ‚o ostatniÄ… stronÄ™ tej książki. ZakoÅ„czenie, zawsze dobre brzmi: „I poszli daleko, i do przodu, by móc rozwijać swoje skrzydÅ‚a. Co prawda już pod innym, fachowym okiem, ale z bagażem piÄ™knych wspomnieÅ„”. A teraz czas odpocząć, nabrać siÅ‚, bo przed nami kolejne książki, ba powieÅ›ci. Tylko od nas zależy ich zakoÅ„czenie. Å»yczÄ™ Wam wszystkim, którzy czytali te moje myÅ›li, udanych, bezpiecznych i kolorowych wakacji!